Lue seuraavaksi
Näin joulun kynnyksellä meillä on ilo toivottaa tervetulleeksi Pääomasijoittajat ry:n tiimiin uusi tapahtuma- ja jäsenkoordinaattori Anne Pakkanen. Anne tulee ottamaan kokonaisvastuun tapahtumista ja jäsenasioista.
Anne Pakkanen on koulutukseltaan filosofian maisteri Tampereen yliopistosta, pääaineenaan pohjoismaiset kielet. Kokemusta tapahtumien ja koulutusten parissa työskentelystä hänelle on kertynyt jo lähes viidentoista vuoden ajalta sekä valtionhallinnosta että järjestösektorilta.
Viimeisimpänä Pakkanen työskenteli tapahtumatuottajana Keskuskauppakamarissa, jossa hän tuotti erityisesti yhteiskunnallisia ajankohtaisseminaareja ja erilaisia vastuullisuuskoulutuksia. Lisäksi hän on hoitanut monipuolisesti markkinoinnin tehtäviä, vastannut erilaisista kumppanuuksista sekä toiminut viestinnän ja myynnin tukena.
Annelle on tärkeää päästä luomaan sisällöllisesti kiinnostavia ja inspiroivia tapahtumia, jotka palvelevat mahdollisimman hyvin kohderyhmiä ja tarjoavat vastinetta ajankäytölle. Vapaa-ajallaan Anne viihtyy musiikki- ja kulttuuritapahtumissa ja kuntonyrkkeilemässä.
”Odotan innolla mahdollisuutta päästä kehittämään Pääomasijoittajat ry:n tapahtumia ja jäsentoimintaa vastaamaan entistä paremmin jäsenien toiveita ja odotuksia”, Pakkanen kertoo.
”Olemme valtavan innoissamme saadessamme Annen mukaan tiimiin. Hänen pitkä kokemuksensa tapahtumien tuottamisesta tuo meille juuri sitä osaamista, jota tarvitsemme viedäksemme jäsentapahtumamme uudelle tasolle. Samalla hän tulee ottamaan vastuulleen jäsenasiat, joiden avulla voimme tarjota jäsenillemme entistä vahvempaa tukea. Uskon, että Annen myötä pystymme tulevaisuudessa rakentamaan tapahtumia, jotka tuovat entistä enemmän lisäarvoa jäsenillemme ja palvelevat heidän tarpeitaan”, iloitsee Pääomasijoittajat ry:n toimitusjohtaja Anne Horttanainen.